Co mám v šuplíku: Kruan a pomsta Hor-tidů

“Chceš zemřít jako otrok, Kruane?”

Před půl rokem mě můj vydavatel oslovil, jestli bych nenapsal šestý, závěrečný díl komiksové ságy o Kruanovi. Chystá totiž sebrané vydání prvních pěti klasických dílů napsaných Vlastislavem Tomanem a nakreslených Františkem Kobíkem a chtěl k nim nějaké zakončení v původním stylu. Nakreslit ho proto měl Karel Zeman a mělo to být epické finále celé ságy. Pan Toman si to záhy rozmyslel a komiks se nerealizoval, ale napsal jsem tehdy námět a Pavel Bláha – který by podle mě byl ideální na nakreslení nějakého Kruanova moderního restartu – k němu později udělal aspoň obálku.

Zadání jsem si tenkrát přeložil po svém – mám napsat závěrečný díl ságy o Hor-tidech! Protože jak i komiksový pologramot dobře ví, zelení žáboidní Hor-tidé jsou nejlepší záporáci v historii českého komiksu! Po jejich vzoru jsme se s kámoši oslovovali “Ctihodný Or-hore” a “Or-saku” (hojně užívaná byla i hláška “Hloupý rochte!”) a od jistého věku jsem jim nepokrytě fandil v jejich plánu zotročit Kruanovu planetu. Přál jsem si, aby měli v Kruanových příbězích víc prostoru a chtěl se dozvědět víc o jejich původu…

A o čem můj námět byl? Dvacet let po posledním střetu s Hor-tidy přistane na Žluté planetě u hradiště Gron-c-chů krabí robot, který vypadá jako Malý bůh. S tím rozdílem, že není červený, ale zelený a začne ničit vynálezy od Zářících. Rychle vyřadí Malého boha a unese zestárlého Kruana, Mbunu a Ar-geta. Zachránit je se vydávají jejich dospělí potomci Kruat (Kruan+Tila), Mbuja (Mbuna+Sinaja) a Ar-geb, Připojuje se k nim hodný červený Hor-tid Or-fan, který jim vysvětlí, že za vším stojí Or-hog, syn mrtvého vůdce Hor-tidů Or-hora. Ten chce pomstít smrt svého otce a dokončit jeho plán na zotročení planety. Or-hog ale Kruata a spol. zajme a jako otroky je vhodí do gladiátorské arény, kde musí bojovat proti nejnebezpečnějším příšerám planety, zatímco na oběžné dráze zuří bitva mezi Zářícími a Or-hogovými stíhačkami.

Tak možná někdy příště.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s